Tipy na zajímavé knihy

Tipy na zajímavé knihy

<<

Vegetariánský život, Armin Risi, Ronald Zürrer: Kniha o etických, ekologických, i zdravotních přednostech vegetariánské a veganské výžvy. Ucelené, přehledné dílo, které pro vegetariánský život nadchlo za několik let od svého vydání už velké množství lidí. Vydalo nakladatelství EarthSave CZ.

Věčná treblinka, Charles Patterson: Hledání paralel mezi nacistickými hrůzami a lidským chováním ke zvířatům.

Zvířata jsou naši bratři, Edgar Kupfer-Koberwitz: Nejíme zvířata, abychom se neživili utrpením a smrtí jiných tvorů. Fascinující je příběh autora, který si etické vegetariánství obhájil i v koncentračním táboře.

Průvodce (začínajícího) vegetariána, V. Melinová, B. Davisová: Kompletní průvodce vegetariánským stravováním zdaleka nejen pro začínající vegetariány a vegany.

Hřbitov na talíři, JUDr. Jan Šťastný: Seznam živočišných látek v potravinách a v kosmetice. Přehledné a praktické! Doporučujeme!

Vegetariánská strava- Stanovisko americké dietetické asociace a kanadských dietologů. ADA sdružuje 70 tisíc odborníků z celého světa - k vegetářství se vyjadřuje kladně. Publikace obsahuje i postoj České pediatrické společnosti k alternativní výživě.

Sám proti zlu, P. Kosatík: Život a dílo našeho předního prvorepublikového humanisty, vegetariána a ochránce zvířat. O praktickém životě ve službách Dobra.

Muž, který sázel stromy, Jean Giono: Drobná, ale strhující knížka o síle jednotlivce s přesvědčením. Kniha o naději. Krásné dílo.

Zelená svatozář, prof. Erazim Kohák: Základní, ideově-filozofická kniha shrnující hlavní názorové proudy z oblasti ekologie - environmentalistiky. Obsahuje i pěknou kapitolu o vegetariánství. Rozhodně doporučujeme i všechny ostatní knihy profesora Koháka.

V jiném rytmu, Scott Peck: Vynikající kniha o volných komunitách. Knihy S.Pecka, jako např. "Nevyšlapanou cestou", nebo "Svět, který čeká na zrození", lze vždy doporučit.

 

Poznámka: Co už nelze sehnat v knihkupectví, dá se koupit v antikvariátech, nebo půjčit v knihovně.

<<